21 listopada 2023

Masz blond włosy? Przeczytaj jak o nie dbać

Blond kosmyki to chyba najbardziej popularny kolor włosów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Blond włosy są lekkie i odmładzają twarz. Czy wiesz jednak jak utrzymać pożądany odcień włosów blond i sprawić, aby nie były wysuszone?

Włosy blond – wskazówki w pielęgnacji

Czy wiesz jak jak dbać o blond włosy? W pielęgnacji włosów blond pierwszy etap to oczyszczanie takich włosów i ich delikatne mycie. Formuła szamponu nie może naruszać odcienia włosów blond, niezależnie od tego czy są one naturalne czy też rozjaśniane lub siwe. Zwracaj uwagę na składniki aktywne, takie jak na przykład kwas hialuronowy, który wypełnia i regeneruje włókna włosów od wewnątrz. Poza tym wzmacnia on włosy i zabezpiecza je przed uszkodzeniami. Co więcej, włosy blond potrzebują odżywiania dzięki specjalnym odżywkom. Włosy, które są lepiej nawilżone i wygładzone, lepiej oddają swój kolor i wyglądają na lekkie i pełne blasku. Warto zwrócić uwagę także na inne kosmetyki, które wzmacniają pigmenty koloru blond. Mogą to być odżywcze olejki bez spłukiwania, a także serum na noc. Włosy, które są regularnie farbowane wymagają szczególnej ochrony i odżywiania.

Co jeszcze należy wiedzieć o ochronie takich włosów?

Szampony, odżywki i maski do włosów to nie wszystko. Stosuj farby bez amoniaku i zawierające odżywcze olejki roślinne. Jeśli stylizujesz włosy, zwróć szczególną uwagę na kosmetyki ochronne. Wysoka temperatura wytwarzana przez takie urządzenie jak suszarka, lokówka lub prostownica, jest niezwykle szkodliwa dla włosów, a także osłabia ich pigment. Stosuj kosmetyki z właściwościami antyoksydacyjnymi, które jednocześnie zapobiegają puszeniu się włosów. Takie kosmetyki zawierają często filtry UV, które są kolejnym elementem ochrony włosów. Jeśli chodzi o samą pielęgnację blond czupryny, pamiętaj o fioletowych szamponach i płukankach, które wzmacniają chłodne odcienie blond. Ich podstawowe zadanie to zabezpieczenie włosów przed utlenianiem się i tworzenie bariery ochronnej. Pamiętaj także, że dbanie o włosy to również dbanie o skórę głowy. Jeśli skóra głowy jest wysuszona, nie ma co liczyć na zadbane kosmyki. Możesz skusić się na specjalne serum do skóry głowy, które szybko przywróci jej formę.

O czym jeszcze pamiętać?

Po każdym farbowaniu włosów, należy rozpocząć kurację nawilżającą i stosować maski oraz odżywki do włosów. To zabezpiecza je przed działaniem farby, a także działa pozytywnie na zniszczone końcówki. Jeśli chodzi o jasne włosy, można stosować tak zwane olejowanie, które odbudowuje zniszczone pasma. Jakich składników należy szukać w kosmetykach do jasnych włosów? Może to być panthenol, aloes, miód, olej arganowy, proteiny jedwabiu. Szampony i odżywki z kolorowymi pigmentami są niezbędne do jasnych włosów, w przypadku chłodnych odcieni będą to niebieskie i fioletowe odżywki, natomiast do odcienia perłowego stosuje się kolor różowy. Pamiętaj o tym, że jasne pasma włosów są bardziej delikatne i mniej widać na nich efekty blasku. Dlatego pielęgnacja włosów blond powinna być regularna i bardzo dokładna.

Materiał partnera.

Powiązane treści