25 stycznia 2022

Oryginalne lalki – pomysł na doskonały prezent dla dziecka

Dekoracyjne lalki towarzyszą człowiekowi już od kilku tysięcy lat. Początkowo wykonywano je z gliny, kamienia, kości, skóry lub z drewna. Były zdobione, malowane, miały ubrania oraz włosy. Te znalezione w starożytnych grobowcach zachwycały nawet ruchomymi rękami i nogami! Pierwsze, luksusowe lalki, których ciało tworzono z masy plastycznej pojawiły się w XVI w. Ekskluzywne lalki dla dzieci z chińskiej porcelany zaczęły królować na europejskich dworach w XIX w. Konkurencją dla nich były stylowo ubrane, ceramiczne lalki biskwitowe, które produkowano w Północno-Zachodniej Europie. W tym czasie powstały również pierwsze lalki dzidziusie, które zyskały jednak ogromną popularność dopiero kilkadziesiąt lat później. Odkrycie nowych materiałów, takich jak celuloid, guma, plastik, czy też winyl zrewolucjonizowało rynek lalkarki. Dziś lalki dla dzieci są produktem ogólnodostępnym i sprzedawanym na skalę masową.

Lalki dla dzieci – dlaczego zabawa nimi jest dla najmłodszych tak bardzo rozwojowa?

W 1959 r. na amerykańskim rynku pojawiła się kultowa lalka Barbie, która dziś wciąż należy do najbardziej pożądanych. Odpowiadając na zarzuty propagowania zbyt smukłej sylwetki, produkowane są dziś nawet lalki Barbie o innych proporcjach ciała. Lalki dla dzieci wzbogacone o rozmaite stroje, bogato wyposażone domki i różnorodne akcesoria zapewniają każdego dnia kreatywną zabawę. Co istotne, dzieci bawiąc się lalkami naśladują codzienne czynności z życia dorosłych i przez to uczą się funkcjonowania w społeczeństwie. Lalki rozbudzają wyobraźnię i pomysłowość. Dzieci podczas takiej zabawy uczą się współpracy oraz empatii. Ubieranie lalek znacząco wpływa na rozwój motoryki i ogólnej sprawności małych rączek. W pokojach dziecięcych nierzadko spotkać można całą rodzinę lalek. Mama, tata, dzieci, ciocie, wujkowie i kuzynki. Lalki wymieniają się poglądami, odwiedzają się, wyjeżdżają na wakacje, chodzą do pracy i do szkoły. Pozwólmy swoim pociechom na wartościowy rozwój i inwestujmy w lalki dla dzieci! Lalki dzidziusie uczą opiekuńczości już od najmłodszych lat. Niezastąpione, miękkie lalki przytulanki uspokoją, wyciszą i pomogą zasnąć.

Wyjątkowe lalki lol surprise – na czym polega ich fenomen?

XXI w. przyniósł z kolei dzieciom zjawiskowe lalki lol surprise. Moda na nie nie tylko nie mija, ale na rynku pojawiają się wciąż nowe odsłony futurystycznych lalek z nienaturalnie dużymi oczami. Lalki lol surprise powstały w 2017 r. we Włoszech. Ich pomysłodawcą i twórcą jest Giochi Preziosi. Stylowe, z fantazyjnie zaprojektowaną lśniącą garderobą i akcesoriami, lalki lol surprise zachwycają wymyślnymi fryzurami. Czy jednak ich tajemnica kryje się jedynie w tym, że perfekcyjnie wykonane „lolki” potrafią wizualnie zmierzyć się z kuszącą nowoczesnością? Otóż, nie bez znaczenia jest z pewnością także unikalny chwyt marketingowy stosowany przy sprzedaży lalek lol surprise. Jest to efekt niespodzianki (ang. surprise), który towarzyszy każdej zabawce. Rozemocjonowane dziecko z niecierpliwością czeka na to, jakie akcesoria zostały schowane w pudełku. Hitem są oczywiście lalki lol surprise w całości ukryte w kapsule. Dzieci kochają niespodzianki. Nic dziwnego, że uwielbiają też oryginalne „lolki”, które do tego są przesympatyczne i wykonane z dbałością o najmniejszy szczegół.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści