18 października 2023

Pierwsza sypialnia dziecka – 5 wskazówek, jak dobrze ją zaprojektować

Wystrój pierwszej sypialni dziecka jest bardzo ważny, ponieważ będzie to miejsce, w którym będzie ono rosło, bawiło się, cieszyło, uczyło i marzyło. Będziesz musiała bardzo dokładnie przemyśleć dekorację, aby była relaksująca, a przede wszystkim praktyczna. Wszyscy rodzice chcą, aby sypialnia ich dziecka była wyjątkową przestrzenią, dlatego jej projekt powinien być dobrze przemyślany, aby sypialnia pozostała trwała i elegancka przez wiele lat. Mając to na uwadze, przygotowaliśmy 5 wskazówek dotyczących projektowania pierwszej sypialni dziecka.

1. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nie ma nic ważniejszego niż bezpieczeństwo dziecka, zwłaszcza w pierwszym roku jego życia. Projektując pierwszą sypialnię, ważne jest, aby ustalić fakt, że bezpieczeństwo jest ważniejsze niż estetyka. Po pierwsze, upewnij się, że kupujesz łóżeczko dobrej jakości, które spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa. Należy wziąć pod uwagę głębokość, konstrukcję (bez ostrych krawędzi lub punktów), odległość między prętami bocznymi (tak, aby głowa dziecka nie mogła między nimi wystawać). Należy również upewnić się, że łóżeczko jest umieszczone z dala od okien, świateł, gniazdek, grzejników itp. Wskazane jest również upewnienie się, że ciężkie ozdoby lub przedmioty codziennego użytku znajdują się poza zasięgiem małych rączek dziecka.

2. Traktuj priorytetowo praktyczność i funkcjonalność

Zachowaj prostotę i praktyczność, gdy tylko jest to możliwe. Na przykład, wybierz pokój na sypialnię dziecka, który jest blisko twojego własnego, abyś nie musiała chodzić zbyt daleko. Pamiętaj, że niektóre z rzeczy umieszczonych w pokoju mogą stać się przeszkodą, o którą łatwo się potknąć, więc upewnij się, że nic nie leży na podłodze lub pod ścianą (nawet jeśli wygląda ładnie). Kolejną praktyczną kwestią jest oświetlenie, wybierz takie oświetlenie, które ułatwi stworzenie nocnego nastroju o każdej porze dnia. Na przykład, postaw na zasłony okienne, które idealnie blokują słońce podczas codziennych drzemek w ciągu dnia.

3. Pomyśl o przyszłości

Chociaż łatwo jest dać się porwać ekscytacji tu i teraz, mądrze jest rozważyć, w jaki sposób pokój dziecka będzie musiał się zmieniać i dostosowywać wraz z jego rozwojem. Staraj się myśleć długoterminowo, aby mądrze zainwestować swoje pieniądze i jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń. Na przykład należy rozważyć, czy w pokoju zmieści się łóżko dla malucha kiedy podrośnie, biorąc pod uwagę obecną konfigurację pokoju, lub czy jest miejsce na toaletkę i przewijak. Jeśli przestrzeń jest problemem, być może będziesz musiała zdecydować się tylko na komodę, ponieważ może ona pełnić funkcję przewijaka i schowka.

4. Wybierz motyw przewodni sypialni

Wybór motywu przewodniego jest zawsze dobrym punktem wyjścia, od którego warto rozpocząć projekt, ponieważ ułatwi to wybór dekoracji. Zaleca się jednak zacząć od mebli, zanim przejdzie się do kolorów i akcesoriów, ponieważ meble często decydują o przestrzeni i charakterze pomieszczenia. Znacznie łatwiej jest również dopasować farby, tkaniny i akcesoria do mebli niż na odwrót. Wybierając motyw przewodni, zaleca się również rozważenie kojących kolorów i akcentów, aby pierwsza sypialnia była spokojnym miejscem dla dziecka. Ponadto należy wziąć pod uwagę styl i wystrój reszty domu, aby upewnić się, że pokój dziecięcy odzwierciedla Twój gust i nie jest czymś, co łatwo się znudzi.

5. Koniecznością jest mądre przechowywanie rzeczy w sypialni

Inteligentne i praktyczne przechowywanie rzeczy jest kluczem do zapewnienia, że będziesz mieć pod ręką to, czego potrzebujesz, tak szybko, jak to możliwe, bez pozostawiania dziecka samego. Podobnie, należy mądrze organizować ubrania dziecka, ponieważ wyrośnie ono z nich bardzo szybko w ciągu pierwszych sześciu do ośmiu miesięcy. Rozważ zorganizowanie ubrań według wieku i rodzaju i wypełnij najczęściej używaną komodę lub szafę ubraniami, które są noszone obecnie. Resztę można posortować i przechować na później.

Artykuł promocyjny.

Powiązane treści