5 lutego 2022

Wózki dziecięce i ich rodzaje. Jaki wybrać dla pociechy?

Pojawienie się dziecka to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Rodzicielstwo to cudowna przygoda i bez wątpienia jedna z najważniejszych ról. Ekscytujący czas oczekiwania na potomka to też dla młodych rodziców ogrom przygotowań. Trzeba przygotować pokój dla małego człowieka i skompletować podstawową wyprawkę. Ilość potrzebnych akcesoriów może przyprawić o zawrót głowy! Jednym z najpotrzebniejszych elementów, bez którego nie obejdzie się żaden rodzic, jest wózek. Wózki dziecięce to zdecydowanie temat, nad którym należy pochylić się najbardziej. Jakie są ich rodzaje i który z nich najlepiej sprawdzi się na co dzień? Poznaj podpowiedzi, które pomogą Ci wybrać najlepszy!

Wielofunkcyjne wózki dziecięce czy gondole i spacerówki? Podpowiadamy 

Największą popularnością wśród pierwszych wózków niezmiennie cieszą się wózki dziecięce wielofunkcyjne. W jednym modelu mamy bowiem gondolę, spacerówkę i pierwszy fotelik do samochodu. Każdy element wózka można wpiąć w stelaż, dzięki czemu korzystamy tylko z tej części, która jest nam aktualnie potrzebna. Dobrze dobrany wózek 3w1 może posłużyć Ci przez cały okres, w którym korzystanie z niego jest konieczne. Bogatą ofertę tego typu wózków klasy premium znajdziesz np. w e-sklepie https://www.eurowozki.pl – zespół pracujących w nim doradców podpowie Ci, która marka spełni Twoje oczekiwania.

Co musisz wiedzieć przed zakupem wózka? Głębokie wózki dziecięce będą rozwiązaniem tylko na chwilę. Maluchy szybko rosną i jazda w gondoli na leżąco może je irytować. Spacerówki sprawdzą się dopiero u nieco większych dzieci. Wózek spacerowy najczęściej wchodzi do gry, gdy gondola jest już zbyt ciasna lub gdy dziecko umie samodzielnie i stabilnie siedzieć.

Jakie cechy musi mieć dobry wózek?

Wybierając wózek dziecięcy, nie kieruj się tylko jego designem. Owszem, wózek musi być ładny, ale w codziennym użytkowaniu to jego funkcjonalności będą grały pierwsze skrzypce. Praktycznym rozwiązaniem będzie wybranie modelu z regulowaną wysokością rączki – ułatwia to prowadzenie wózka przez osoby o różnym wzroście. Warto wybrać model, w którym będzie możliwe wpięcie gondoli i spacerówki przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Bardzo dobrym posunięciem będzie też zwrócenie uwagi na kosz pod wózkiem, który powinien być dość pojemny i łatwo dostępny. Ułatwi to robienie zakupów i pozwoli zabrać wszystkie potrzebne maluchowi akcesoria. Wózki dziecięce powinny być lekkie i stabilne, a jednocześnie skrętne. Warto zwrócić uwagę na to, czy mają amortyzatory. Dzięki nim wózek poradzi sobie na rożnego rodzaju nawierzchni. Na wygodę jazdy ma również wpływ wielkość i rodzaj kół. Nie każdy ich rozmiar i typ sprawdzi się na wszystkich drogach. Każdy dziecięcy wózek musi też mieć na wyposażeniu hamulec bezpieczeństwa.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wózka dla dziecka?

Pamiętaj, że komfort Twojego dziecka jest najważniejszy. To w końcu wózek dla niego. Gondola zatem powinna być szeroka i najlepiej mieć dość dużą budkę. To ochroni wrażliwe oczy malucha przed słońcem. Spacerówka powinna być wyposażona w pasy bezpieczeństwa. Zwróć uwagę, czy wózek będzie miał składaną ramę – to funkcjonalność, która pozwoli Ci na swobodne pakowanie go w podróż. Możesz również zdecydować się na dodatkowe akcesoria. Piękne, pojemne torby, przedłużenia budek i folie przeciwdeszczowe – te elementy powinny być częścią wyprawki dla malucha. Pozwoli to na przygotowanie siebie i dziecka na wszystkie możliwe sytuacje, jakie mogą spotkać Was po drodze. Podczas korzystania z wózka stosuj się do ograniczeń wagowych producenta. Zapewni to stabilność i pozwoli uniknąć niemiłych niespodzianek.

Artykuł promocyjny

Powiązane treści