26 września 2023

Jak wyposażyć dom, aby służył dobremu samopoczuciu i pięknej cerze?

Wbrew temu co mogłoby się wydawać również sprzęty w domu mają wpływ na nasze zdrowie, jakość naszego samopoczucia. Warto wiedzieć o jakie wyposażenie w domu zadbać żeby przysłużyło się ono na przykład naszej zdrowej skórze.

Nawilżacze powietrze

Jedną z największych bolączek osób zmagających się z przesuszoną cerą jest suche powietrze. Ma ono różne przyczyny. Z jednej strony nie służą nam włączone w zimie kaloryfery, które zdecydowanie powietrze w domu wysuszają, z drugiej strony dla wrażliwych cer dużym utrudnieniem jest też działająca klimatyzacja, bez której ciężko jednak nieraz wytrzymać w upalne dni. Jak więc sobie pomóc? Warto zainwestować w wysokiej jakości nawilżacz powietrza. Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli, wybierając konkretny zwróćmy uwagę na jego specyfikację. Na przykład te nawilżacze, które działają ultradźwiękowo nie będą najlepszym wyborem dla osób mających w domu czworonogi. Dźwięki, których bowiem my nie słyszymy, zwierzętom mogą przeszkadzać. Nawilżacz powietrza będzie służył nie tylko pięknej i zdrowej skórze, sprawi on że lepiej nawilżone będą drogi oddechowe. Zmniejszy ryzyko infekcji w sezonie grzewczym, przyniesie on ulgę osobom, które mają przewlekłe problemy z zatokami, poprawi też komfort życie najmłodszym, szczególnie kiedy będą oni na przykład przeziębieni.

Jak radzić sobie z upałami?

Czasem trudno jest wytrzymać w upalny dzień w pomieszczeniu szczególnie na wyższych piętrach domu czy mieszkania na najwyższych kondygnacjach bloku. Temperatura bywa nie do zniesienia. Nie zawsze jednak opcją jest montaż klimatyzacji, który wymagałby gruntownego remontu całego pomieszczenia a także kucia w ścianach. Warto więc w takiej sytuacji rozważyć przenośne klimatyzatory. Są to urządzenia podobnej wielkości jak nawilżacz powietrza, sprawdzą się więc także w mniejszych pomieszczeniach, a zapewnią nam komfort termiczny. Wybierając taki klimatyzator koniecznie należy sprawdzić dla jakiej wielkości pomieszczenia jest on zaprojektowany. Można też zainwestować w zwykły wentylator, który również zwiększy komfort funkcjonowania w upalne dni. Nieprzegrzewanie od organizmu jest niezwykle istotne dla naszego zdrowia. Będzie ono miało niebagatelne znaczenie dla osób, które mają problemy z krążeniem, kobiet w ciąży, czy małych dzieci, których  termoregulacja nie jest jeszcze doskonała.

Jak chronić się przed promieniowaniem słonecznym?

Coraz częściej mówi się o tym, że promieniowanie słoneczne przenika do nas nawet przez szyby. Coraz więcej dermatologów podkreśla, że krem z filtrem powinniśmy stosować każdego dnia, nawet wtedy gdy przebywamy w pomieszczeniu i nie wychodzimy na zewnątrz. Słońce ma oczywiście wiele zalet dla organizmu nadmierna jednak na nie jednak ekspozycja może powodować posłoneczne przebarwienia na twarzy, choroby skóry, poparzenia. W domu dobrze jest zainstalować rolety, które będą miały ochronę UV. Dzięki temu w wyjątkowo słoneczny dzień z łatwością damy radę osłonić się przed mocno operującym słońcem, zwiększymy też nagrzewanie się pomieszczeń, szczególnie tych umiejscowionych od wschodnio-południowej strony co znacząco zwiększy nasz komfort życia.

Dom powinien nam służyć – nie tylko dawać dach nad głową, ale również zapewniać życiowy komfort pod każdym względem.

Artykuł partnera.

Powiązane treści