21 marca 2023

Ubranka dla dzieci z drugiej ręki? Gdzie kupować i czy to się opłaca?

Używane ubranka dziecięce w ostatnim czasie powracają do łask – mamy chętnie wymieniają je między sobą, lecz jednocześnie mamy coraz większy dostęp do różnego rodzaju sklepów z odzieżą z drugiej ręki. Zakup używanych ubranek to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chciałyby nieco zaoszczędzić, a także dla tych, którzy cenią sobie ekologiczne podejście do życia. Gdzie kupować tego rodzaju odzież i czy rzeczywiście to się opłaca?

Dlaczego coraz chętniej kupujemy odzież z drugiej ręki?

Niegdyś rodzice chętnie przekazywali członkom rodziny czy znajomym ubranka po starszych dzieciach, które już z nich wyrosły. Dziś jednak możemy liczyć nie tylko na bliskich – mamy coraz większe możliwości zakupu odzieży używanej dla maluchów. Używane ubranka dla niemowlaka cieszą się największą popularnością, gdyż dzieci w tym wieku bardzo szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Często okazuje się, że maluszek założył daną rzecz jedynie kilka razy, przez co wciąż wygląda ona jak nowa. Rodzice kupują odzież używaną dla swoich dzieci także ze względów ekonomicznych, gdyż ta często okazuje się nawet o połowę tańsza w stosunku do nowych ubranek. W czasie wyprzedaży prawdziwe perełki można nabyć nawet za kilka złotych, przy czym w sklepie trzeba by zapłacić za nie co najmniej kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt. Używane ubranka dla dzieci powróciły do łask, ponieważ coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, w jakim stopniu produkcja odzieży zanieczyszcza środowisko naturalne. Chcąc prowadzić ekologiczny styl życia, warto wybierać odzież z drugiej ręki.

Używane ubranka wysokiej jakości – czy to możliwe?

Odzież używana dla dzieci ma niemal tyle samo zwolenników, co przeciwników. Zwolennicy dostrzegają w niej możliwość zaoszczędzenia oraz dokonywania przyjaznych naturze wyborów, przeciwnicy natomiast podkreślają, że jakość tego typu ubrań pozostawia wiele do życzenia. Używane ubranka w internecie można podzielić na kilka kategorii – niektóre z nich to tak naprawdę nowa odzież, tyle że bez metki, inne noszą widoczne ślady użytkowania. Zawsze więc należy dokładnie przeczytać ogłoszenie, a także sprawdzić – w miarę możliwości – jak ubranko prezentuje się na zdjęciu. Dzięki temu możemy mniej więcej ocenić jego stan. Odzież, która była noszona zaledwie kilka razy i wciąż wygląda jak nowa, zwykle kosztuje więcej, niż ubranka używane przez dłuższy czas. W ofercie second handów, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych, znajdziemy różnego typu ubrania, jednak chcąc wybrać te z wyższej półki, będziemy musieli zapłacić więcej.

Gdzie kupować używaną odzież dla dzieci?

Second hand dla dzieci znajduje się dziś w niemal każdym większym mieście, jednak coraz więcej tego typu sklepów powstaje w sieci. Co ciekawe, używane ubranka kupimy również na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych. Największą popularnością cieszy się oczywiście OLX oraz Allegro, jednak sporo osób kupuje także na Vinted. Są to platformy, na których znajdziemy ogłoszenia przede wszystkim osób prywatnych, chcących wyprzedać ubranka po swoich dzieciach. Przedział cenowy oraz gatunkowy odzieży jest niezwykle szeroki, natomiast w razie wątpliwości zawsze możemy skontaktować się ze sprzedawcą. Podobnie jest w przypadku sklepów z ubraniami używanymi działającymi w sieci. Należy jednak mieć świadomość, że second hand dla dzieci online, podobnie jak sklepy stacjonarne, zwykle nie przyjmują zwrotów.

Zakup używanej odzieży dla dzieci – czy to się opłaca?

Niektórzy rodzice zaopatrują swoje dzieci w ubranka niemal wyłącznie w sklepach z odzieżą z drugiej ręki. Pozwala im to sporo zaoszczędzić, a także znaleźć odzież niedostępną w zwykłych punktach handlowych. Inni wciąż sceptycznie podchodzą do noszenia przez dzieci ubranek „po kimś”. Warto jednak spróbować i przekonać się, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w naszym przypadku. Jednocześnie musimy mieć świadomość, że odzież używana dostępna jest często wyłącznie w jednym rozmiarze, dlatego poszukiwania ubranek mogą zajmować nieco więcej czasu. Sklepy online wprowadzają więc specjalne filtry, które znacząco je ułatwiają.

Powiązane treści