27 sierpnia 2023

Bezpieczny sen niemowlęcia – czy ochraniacze do łóżeczka to dobry pomysł?

Zdrowy i bezpieczny sen pozwala na regenerację organizmu, warunkując jednocześnie prawidłowy rozwój niemowlęcia. To właśnie w czasie snu wydzielany jest hormon wzrostu przez przysadkę mózgową. Jest to jednocześnie moment przetworzenia, uporządkowania i utrwalenia nowych informacji. Zastanawiasz się, jak przygotować miejsce do spania dla niemowlęcia? W artykule wyjaśnimy, kiedy warto sięgać po ochraniacz do łóżeczka.

Jak przygotować łóżeczko niemowlęcia do snu?


Podczas organizacji pokoju dla dziecka w pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie przygotowanie łóżeczka. To właśnie tam Twój maluszek będzie spędzać nawet 15 godzin każdego dnia. Dobór odpowiedniego, średnio twardego materaca zapewni optymalne podparcie, przyczyniając się do prawidłowego rozwoju kręgosłupa. Najlepiej sięgać po produkty wykonane z hipoalergicznych materiałów, które będą gwarantować wymianę powietrza.

Ważnym elementem wyposażenia sypialni dla niemowlęcia jest także odpowiednia pościel. W pierwszym roku życia najlepiej zwrócić się w stronę śpiworków i otulaczy, które zagwarantują komfort i bezpieczeństwo. Tradycyjne kołderki mogą bowiem przesuwać się w czasie snu na twarz dziecka, utrudniając oddychanie. Jest to doskonałe rozwiązanie w przypadku aktywnych maluszków, które odkrywają się podczas snu. Kupując wyposażenie do mieszkania, warto zdecydować się dodatkowo na praktyczną kołyskę, którą będziesz mógł postawić w pokoju dziennym. Z pewnością przyda się podczas drzemek.

Czym są ochraniacze do łóżeczka?

Chcesz zapewnić swojemu dziecku maksymalny komfort i bezpieczeństwo? Ciekawym pomysłem może okazać się ochraniacz do łóżeczka typu warkocz. Jego głównym zadaniem jest ochrona niemowlęcia przed uderzeniami w główkę. Dodatkowo zapobiega zaklinowaniu rączek i nóżek pomiędzy szczebelkami łóżeczka. Najlepiej sprawdza się w przypadku aktywnych i ruchliwych dzieci. Bardzo często stanowi element zestawu pościeli, tworząc razem z poduszkami, kołderkami i kocykami spójną całość. Na rynku dostępny jest szeroki wybór akcesoriów zabezpieczających.

Kiedy warto sięgnąć po ochraniacze do łóżeczka?

Ochraniacz do łóżeczka dla chłopca i dziewczynki nie stanowi obowiązkowego elementu wyposażenia łóżeczka dla noworodka. Na pierwszych etapach rozwoju maluszek najczęściej leży w takiej pozycji, w jakiej go ułożymy. Dlatego właśnie możesz zrezygnować z niego w pierwszych miesiącach życia. Wysoki ochraniacz do łóżeczka przyda się jednak w momencie, gdy Twoja pociecha zacznie kręcić się, siadać oraz podejmować próby wyjścia. Zapewni wtedy doskonałą amortyzację upadków i uderzeń.

Ochraniacz do łóżeczka modułowy będzie stanowić jednocześnie świetne zabezpieczenie przed chłodem w okresie jesienno-zimowym. Stanie się dodatkowym otulaczem oraz skutecznie ochroni przed zimnymi ścianami. Z ich pomocą uda Ci się zbudować przytulny kącik dla swojego dziecka. Mogą być stosowane zarówno w łóżeczkach, jak i w kołyskach. Możesz wykorzystać je również podczas zabawy. Będą skutecznie wydzielać przestrzeń na matach edukacyjnych.

Jakie ochraniacze do łóżeczka wybrać?

Podczas zakupów warto sięgać po bezpieczne produkty z dodatkowym wiązaniem na szczebelki. Ochraniacze do łóżeczka typu poduszki nie mogą mieć także niewielkich elementów, które łatwo oderwać. Wszelkie koraliki, pompony i inne elementy dekoracyjne mogą stanowić poważne ryzyko połknięcia. Ochraniacze modułowe do łóżeczka powinny być prawidłowo zamontowane. W ten sposób zmniejszysz ryzyko przesunięcia się wyposażenia w trakcie snu dziecka.

Ciekawym rozwiązaniem może okazać się pościel do łóżeczka z ochraniaczem. Gotowe zestawy odznaczają się znacznymi walorami estetycznymi. Cały komplet utrzymany w jednolitej stylistyce stanie się świetną ozdobą każdego pokoju dziecięcego. Nie jesteś pewien, na co jeszcze zwrócić uwagę? Koniecznie sprawdź materiał, z jakiego wykonano pościel. Najlepiej spiszą się akcesoria produkowane z certyfikowanych tkanin, wolnych od szkodliwych substancji.

Powiązane treści