28 września 2023

Co to są pieluszki muślinowe i czy warto je kupić?

Każdy rodzic marzy o tym, aby jego dziecko już od pierwszych chwil życia miało zapewnione komfortowe warunki do wypoczynku. Jednymi z najchętniej wybieranych produktów dla dzieci są pieluszki muślinowe. To wyjątkowo miękkie, wygodne akcesoria , które swoimi zaletami znaczenie przewyższają tradycyjne pieluchy tetrowe. Czym są i jakie zalety mają pieluszki muślinowe?

Pieluszki muślinowe – do czego można je wykorzystać?

Pieluszki muślinowe to produkty, które powstają z muślinu, czyli tkaniny stworzonej z bawełny, jedwabiu lub wełny. Najczęściej spotykanymi pieluszkami muślinowymi są te wykonane z bawełny. Są delikatne, miękkie i przyjemne dla ciała. Co ważne, są również wykonane z surowca naturalnego, co czyni je przyjaznymi dla skóry małego dziecka. Zestaw pieluszek muślinowych można wykorzystać:

 • jako podkład do przewijania;
 • ochronę dla ramienia podczas odbijania;
 • jako kocyk podczas odpoczynku czy snu;
 • do wycierania buzi czy rąk;
 • jako podkład do wanienki zapobiegający poślizgnięciom.

Warto wspomnieć, że pomimo iż w sklepach dostępnych jest wiele rodzajów pieluszek jednorazowych, możliwe jest wykorzystywanie pieluszek muślinowych jako wielorazowych. Dzięki temu, że są delikatne, nie ma obaw o bolesne podrażnienia czy odparzenia. Pieluszki muślinowe mogą być użytkowane na wiele sposobów, stąd ich ogromna popularność wśród rodziców małych dzieci. Przydadzą się na spacerze, podczas kąpieli, karmienia, snu, zabawy i wielu innych czynności.

Co wyróżnia pieluszki muślinowe?

Dzięki temu, że pieluszki muślinowe powstają z naturalnych tkanin, a ich splot jest gęsty, są w stanie z powodzeniem zastąpić pieluchy tetrowe. Warto wiedzieć, że pieluszki muślinowe są:

 • delikatne;
 • miękkie;
 • przyjemne dla skóry;
 • oddychające;
 • przewiewne;
 • higroskopijne.

Pieluszki muślinowe dla chłopca i dla dziewczynki występują w wielu różnych kolorach, dlatego bez problemu można wybrać idealne dla swojego dziecka. Są piękne, przyjemne dla ciała, a ich zastosowanie niezwykle wszechstronne. Niezwykłą cechą jest zdolność do pochłaniania zapachu, co sprawia, że dziecko trzymane przez mamę w pieluszce będzie czuło się dużo spokojniejsze po odłożeniu do łóżeczka. Zapach z pewnością pozostanie z maluchem na dłużej.

Pieluszki muślinowe a tetrowe – jakie są różnice?

Wielu rodziców kompletując wyprawkę dla dziecka, zastanawia się co wybrać: pieluszki tetrowe czy muślinowe? Okazuje się, że pieluszki muślinowe wyróżnia gęstszy splot, dzięki czemu są one tak wyjątkowe. Dodatkowo są bardzo delikatne dla ciała dziecka, dlatego można wykorzystywać je na wiele sposobów.

Na rynku istnieją także pieluszki muślinowe bambusowe, czyli produkty, które powstają z wyjątkowo delikatnego muślinu bambusowego. Z powodzeniem można wykorzystywać je jako ręcznik czy przykrycie, nie martwiąc się o to, że podczas ciepłych nocy powstaną potówki czy podrażnienia. Z pewnością będą bardzo przydatne. Nadają się do wielokrotnego użytku, a dodatkowo wyróżnia je antybakteryjność. Są hipoalergiczne i mięciutkie, dlatego można użytkować je już od pierwszych dni życia dziecka.

Jak dbać o pieluszki muślinowe?

Pieluszki muślinowe wyróżnia doskonała jakość, jednak aby mogły przez długi czas zachować swoje rewelacyjne właściwości, należy o nie dbać. Podczas prania należy stosować się do instrukcji, która znajduje się na metce. Pieluszki muślinowe należy prać w 30 stopniach, wykorzystując delikatne, hipoalergiczne środki piorące dla dzieci. Nie powinno się ich prać w wybielaczach, silnych detergentach, a także suszyć mechaniczne. Po praniu warto suszyć je na świeżym powietrzu. Nie ma konieczności ich prasowania, jednak wysoka temperatura pozwoli zapewnić jeszcze większą higienę.

Powiązane treści